Kayıp Durumunda Yapılması Gerekenler

Eğer köpeğiniz kaybolduysa:

 1. Websitemiz üzerinden “İlan Ver” butonuna tıklayarak, bizimle kayıp ilanınızı ayrıntılı bilgi içerecek şekilde paylaşın.
  • İlan formumuzda köpeğinizin kaybolduğu il ve ilçeyi seçtikten sonra hangi semtte/mahallede kaybolduğunu, bizimle formda yer alan “eklemek istedikleriniz” bölümünde paylaşın.
  • İlanını oluşturduğunuz köpeğinizin ilana eklediğiniz fotoğrafta net bir şekilde görünebildiğine emin olun.
  • Kayıp köpeğinizin eğer çipi varsa mutlaka çip numarasını “eklemek istedikleriniz” bölümünde  belirtin.
  • Kayıp köpeğinizi diğer köpeklerden ayrıştıran özelliklerini -yeni traş edilmiş olması gibi- “eklemek istedikleriniz- bölümünde belirtin.
 2. İlanınız websitemizde yayınlandıktan sonra kayıp ilanının altında yer alan Facebook ve Twitter paylaş butonları ile ya da Kayıp Köpek Türkiye sosyal mecraları üzerinden paylaşımda bulunun.
 3. Köpeğinizin kaybolduğu bölgeye köpeğinizin nerede kaybolduğu, cins, cinsiyet bilgileri, fotoğrafı ve iletişim numaralarınızın yer aldığı kayıp ilanlarını asın.
 4. Çevredeki esnaf, muhtar, veterinerler, petshoplar ve belediyenin veterinerlik bölümüne ve bulunduğunuz şehirde yer alan barınaklarla iletişime geçerek, köpeğinizin kayıp olduğu bilgisini verin. Barınakları bizzat ziyaret ederek kayıp köpeğinizin orada olup olmadığını kontrol edin.