Kayıp Köpek Türkiye Kimdir?

Kayıp Köpek Türkiye; 2013 yılında hayvansever Ceyda Keçeli tarafından kurulan, sosyal medyanın yayılım gücünü kullanarak “KAYIP” ve “YUVA ARAYAN” evcil hayvan ilanlarının geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan ve işleyişi gönüllülük esasına dayanan bir sivil toplum inisiyatifidir.

Kurulduğu günden bu yana yer aldığı sosyal mecralar üzerinden yayınladığı ilanları takipçilerine ulaştırarak kayıp evcil hayvanların sahipleriyle, sahipsiz bulunanların ise sahipleri ya da yeni yuvaları ile buluşmasına aracı olmuştur. Twitter, Facebook ve Instagram hesapları üzerinden direkt olarak 43.000’den fazla kişiye ulaşan Kayıp Köpek Türkiye, erişim ve takipçi sayısını gün geçtikçe artırmaktadır.

Kurulduğu Haziran 2013’den bu yana 4.000’den fazla Kayıp, Sahipsiz Bulunan ve Yuva Arayan ilanı yayınlamış ve yayınlanan bu ilanlarla kaybolan evcil hayvanlar konusunda toplumda ciddi bir farkındalık yaratmış ve bilinç oluşturmuştur.

Kayıp Köpek Türkiye’yi aşağıdaki adreslerden takip edebilir ve siz de yayınlanan ilanları paylaşarak kayıp bir dostumuzun kahramanı olabilirsiniz:

www.twitter.com/kayipkopek

www.facebook.com/kayipkopek

www.instagram.com/kayipkopek